Banda, Naraini Road, Near - Village Pandui

Faculty

Electrical Engineering

Mr. Vineet Kushwaha

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mrs. Richa Sengar

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mrs. Alka Gupta

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Miss Shweta

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Miss Amrita Singh

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Ankit Kumar Gupta

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Miss Roshani Ranjan

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Electronics Engineering

Mr. Virendra Kumar

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Nishant Pratap Singh

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Saurabh Kumar

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Abhishek Chaudhary

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mechanical Engineering (Production)

Mr. Dheerendra Singh

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Vinay Singh

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Anuj Pratap Singh

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Applied Science

Dr. Om Prakash Singh Patel

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

English

Mr. Vipin Kumar

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Workshop

Mr. Rahul Singh

Workshop Superintendent
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Vijay Bahadur Pal

Workshop Instructor
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Neelkamal Devangan

Workshop Instructor
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Computer Science

Mr. Vishwanath Prasad Gupta

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Praveen Kumar Verma

Lecturer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Other

Mr. Ashish Kumar

Senior Assistant
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mrs. Seema Maurya

Stenographer
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Brijesh Kumar Srivastava

Computer Operator
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :

Mr. Neeraj Kumar

Junior Assistant
Qualification :

Area of Specialization/Awards/Achievements :